Anasayfa / Çanak Anten Servisi

Çanak Anten Servisi

Çanak Anten Servisi

Çanak anten nedir? Çanak anten servisi nedir sorusuna kısaca cevap vermek gerekirse yansıtıcı özelliğe sahip bir alettir. Çanak antenler ülkemizde geçmişi 35 yıla dayanmaktadır. İlk başlarda fazla ilgi görmeyen bu anten daha sonra 21. yüzyılın başlarında adeta bir akım gibi yayılmaya başlamıştır. Günümüzde de bu antenleri televizyon izlemek isteyen milyonlarca kişi kullanmaktadır. Çanak antenlerin 4 çeşitli bulunmaktadır. Bunlar yapıları farklı farklı olduğu sınıflandırılmıştır. Çanak anten çeşitleri; parabol, ofset, flat, multifocus olarak bulunmaktadır.

Çanak Anten Çeşitleri

Parabol anten: Çanak anten çeşidinin biri olan parabol anten geniş açı ile gökyüzüne bakıyor ayrıca çok yuvarlak bir yapısı olmasının yanında merkezi içe doğru çöküktür. Bu çanak anten türü özellikle kışın karlı havalarda çok kar topladığı için sinyali doğru şekilde alamaz. Bu yüzden günümüzde bu tür antenler pek kullanılmamaktadır.

Offset anten: Bu çanak anten türünün özelliği ise ufuk açısı dediğimiz açıya doğru en iyi şekilde bakmaktadır. Şekil olarak elipsi bir yapıya sahip olan bu anten türü parabol anten türüne göre daha iyidir. Çünkü kışın karlı havalarda bile üzerine fazla kar toplanmaz. Bunun nedeni ise sahip olduğu yapısıdır. Ancak bu çanak anten türünün dezavantajı ise büyüklüğü 130 cm’yi geçenlerde ufuk açısına daha iyi odaklanmak için daha fazla anten borusu lazım olacaktır. Bu yüzden de rüzgardan fazla şekilde etki görecektir.

Flat anten: Bu çanak anten türü hem yapısı hem de görüntü itibariyle oldukça küçüktür. Ancak işlevi yeterince büyüktür. Sinyali diğer iki çanak anten türüne göre daha iyi almaktadır.

Multifocus: Bu anten türü ise adından da anlaşılabileceği gibi çoklu çanak antenlerdir. Birçok LNB takılabildiği için binalarda kullanılmaktadır. Yapısı itibariyle oldukça geniş olduğu için birçok uydu türünün sinyalini kolayca alabilmektedir.

Bu çanak anten çeşitlerin birçok çeşidi firmamızdan temin edebilirsiniz.

Çanak Anten Servisi Verdiğimiz Bölgelerimizi Takip Ederek Hangi Bölgelere/Semtlere Hizmet Verdiğimizi Öğrenebilirsiniz.

Avcılar Çanak Anten Servisi

Ambarlı Çanak Anten Servisi, Cihangir Çanak Anten Servisi, Denizköşkler Çanak Anten Servisi, Firüzköy Çanak Anten Servisi, Gümüşpala Çanak Anten Servisi, Parseller Çanak Anten Servisi, Tahtakale Çanak Anten Servisi, Üniversite Çanak Anten Servisi, Yeşilkent Çanak Anten Servisi.

Bağcılar Çanak Anten Servisi

Bağlar Çanak Anten Servisi, Barbaros Çanak Anten Servisi, Çınar Çanak Anten Servisi, Demirkapı Çanak Anten Servisi, Fevzi Çakmak Çanak Anten Servisi, Göztepe Çanak Anten Servisi, Güneşli Çanak Anten Servisi, Hürriyet Çanak Anten Servisi, İnönü Çanak Anten Servisi, Kazım Karabekir Çanak Anten Servisi, Kemalpaşa Çanak Anten Servisi, Kirazlı Çanak Anten Servisi, Mahmutbey Çanak Anten Servisi, Sancaktepe Çanak Anten Servisi, Yavuz Selim Çanak Anten Servisi, Yenigün Çanak Anten Servisi, Yıldıztepe Çanak Anten Servisi, Yüzyıl Çanak Anten Servisi.

Bahçelievler Çanak Anten Servisi

Basınsitesi Çanak Anten Servisi, Cumhuriyet Çanak Anten Servisi, Çobançeşme Çanak Anten Servisi, Fevzi Çakmak Çanak Anten Servisi, Hürriyet Çanak Anten Servisi, Kocasinan Çanak Anten Servisi, Şirinevler Çanak Anten Servisi, Siyavuşpaşa Çanak Anten Servisi, Soğanlı Çanak Anten Servisi, Yayalar Çanak Anten Servisi, Yenibosna Çanak Anten Servisi, Zafer Çanak Anten Servisi.

Bakırköy Çanak Anten Servisi

Ataköy Çanak Anten Servisi, Basınköy Çanak Anten Servisi, Cevizlik Çanak Anten Servisi, Florya Çanak Anten Servisi, Kartaltepe Çanak Anten Servisi, Osmaniye Çanak Anten Servisi, Sakızağacı Çanak Anten Servisi, Şenlikköy Çanak Anten Servisi, Yeşilköy Çanak Anten Servisi, Yeşilyurt Çanak Anten Servisi, Zeytinlik Çanak Anten Servisi, Zuhuratbaba Çanak Anten Servisi.

Diğer Çanak Anten Servisi Verdiğimiz Bölgelerimizi Aşağıdaki Sayfa Numaralarına Tıklayarak Diğer İlçelerimize Bakabilirsiniz.

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!