Anasayfa / Uydu Servisi / HD (Yüksek Çözünürlüklü) Uydu Alıcıları

HD (Yüksek Çözünürlüklü) Uydu Alıcıları

Uydu Alıcısı Nedir?

Uydudan dünyaya ve evlere gelen manyetik ve mikrodalga sinyallerin LNB vasıtasıyla uydu alıcısına ulaşmasından sonra, gelen sinyallerin işlemlerden geçmesi sonucunda televizyonlarda da görüntüye dönüştürme işlemini gerçekleştiren cihazlara verilen addır.Üretilen ilk uydu alıcılarına Analog Uydu Alıcıları denilmektedir. Zamanla gelişen uydu alıcıları analog uyduyu geride bırakmıştır. Şuanda insanların tercih ettikleri uydu alıcıları dijital HD (Yüksek Çözünürlük) uydu alıcılarıdır.

HD (Yüksek Çözünürlüklü) Uydu Alıcıları

Öncelikle bir uydu alıcısı alırken markalara ve reklamlara kanılmamalıdır. Bu nedenle uydu alıcısı almadan önce araştırıp tabiri caizse ince eleyip sık dokunulmalıdır. Eğer bu konulardan anlamayan biri uydu alıcısı alacaksa bir bilene sormasında ya da güvendiği insanların görüşlerini almasında fayda vardır.

Seçilen firmanın ne kadar fiyat ve performans oranı sağladığına, sonrasında teknik destek sağlayıp sağlamadığı bilinmelidir. Hd uydu alıcıları diğerlerine göre 4 kat daha hızlı ses ve görüntü imkanı sağlar. Bu da görüntünün  4  kat daha çözünür olduğunu gösterir. Ama herhangi bir markanın uydu alıcısı her zaman aynı performansı göstermeyebilir.

Yani mağazada  çok beğenilen görüntü evde beğenilmeyebilir. Bunun başlıca nedeni gerekli teçhizat ve donanımlardır. Kabloların ve geri kalan donanımın cihaz ve televizyonla uyumu esastır. Bir diğer neden ise cihaz içi ayarlar olabilir.

Kullanıcılar bunu da bir uzmandan destek alarak çözebilirler. Seçimde ve ekstra tercihlerde bütçeye riayet etmek esastır. Güzel bir sinema keyfi ya da film keyfi bütçeyi delmenin önüne geçmemelidir

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Bir cevap yazın

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!