Anasayfa / Uydu Servisi / Kablo TV Yerine Neden Uydu?

Kablo TV Yerine Neden Uydu?

Kablo TV Yerine Neden Uydu?

Ev kullanıcılarının televizyon seyretmek için çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. Avrupa’da ve ülkemizde uydudan sinyaller alınarak televizyon seyredilebilmektedir. Bu yöntemlerin ikisi uydu ve kablo TV’dir.

Kablo TV nedir?

Kablo TV, dijital veya analog yayın yapan çok sayıda yerli ve yabancı televizyon, radyo kanalını fiber optik ve koaksiyel kablo şebekeleri üzerinden yüksek görüntü ve ses kalitesinde çok kanallı bir televizyon sistemidir.

Uydu Yayını Nedir?

Dijital uydu veya uydu televizyonu, yapay uydular vasıtasıyla verilen televizyon hizmetleridir.Uydu yayınlarını izlemek için çanak anten kullanılmalıdır. Bunun sebebi ise çanaklar sayesinde çok düşük güçlü yani yetersiz sinyaller dahi rahatlıkla toplanabilir. Ayrıca uydudan gelen sinyallerin dalga boyları çok küçük ve yatay, dikey pozisyonlarda olduğundan çanak antenler çanağın ortasında bulunun LNB dediğimiz yatay ve dikey antenlere odaklama yaparak çok iyi bir sinyal alışı sağlar.Ülkemizde ve Dünya’nın bir çok ülkesinde kablo TV’ler bulunmaktadır. Uydularda binlerce kanala ulaşabilirsiniz ama kablo TV’lerde analog sinyaliniz varsa altmış, seksen kanal arasında; dijital sinyaliniz varsa beş yüz kanala kadar yayın seyredebilirsiniz.

Kablo TV’ye Göre Uydunun Avantajları Nelerdir?

Ülkemizde uydu yayınına daha rahat ulaşabilirsiniz, bunun sebebi ise kablo TV yayınının şehir merkezleri dışında çok bulunmamasıdır. Kırsal kesimlerde genellikle uydu kullanılır. Uydunun bir diğer avantajı da taşıyıcı sinyallerin frekansının çok yüksek olması sebebiyle parazitlerden neredeyse hiç etkilenmemesidir.Bu yazımdan çıkartabileceğimiz sonuç uydu yayını, kablo TV yayını ile kıyaslandığında daha avantajlı bir konumdadır. Bu sebeplerden dolayı ben evimde uydu yayını kullanıyorum.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Bir cevap yazın

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!