Anasayfa / Çanak Anten Servisi / Motorlu Çanak Kullananlar İçin İpuçları

Motorlu Çanak Kullananlar İçin İpuçları

Motorlu Çanak Kullananlar İçin İpuçları

Motorlu çanak sistemleri genel itibariyle daha fazla hizmet için ya da fazla sayıda çanak takacak yeri bulunmayanlar için ideal bir seçim sayılabilir. Motorlu sistemin artıları olduğu gibi eksileri de bulunmaktadır.

Buna ilk olarak motorlu bir sistemde uydu cihazının verimli olarak çalışması çanak ayarının ve çanak montajının; doğru, sağlam ve bilinçli bir kurucu tarafından yapılmasıyla imkan bulur.

Çanak ya da sistemin kuruluşundaki hatalar baştan düzeltilmezse, uydu cihazı tam verim alamaz, imkanların tamamı kullanılamaz, alıcının özelliklerinden ve kolaylıklarından tam olarak yararlanılamaz ve sonrasında birçok sorunla karşılaşılması kaçınılmazdır.

Bu Sorunları Nasıl Minimize Ederiz?

LNB çanağa düzgün monte edilmedir. Motorlu sistemlerde LNB’nin V/H ayarı çok önemlidir. Burada milimetrelik bir ayar söz konusudur. LNB montajı iki ya da üç mm hatalı monte edilirse bu alınan verimi düşürecektir.

Başka bir dikkat edilmesi gereken husus ise LNB’ nin çanağa uyumlu olmasıdır. Çanaktan daha büyük çap gerektiren hizmetlerde çanak çanağın sisteminin büyütülemeyeceği için bu açığı LNB’nin cihazla uyumlu olmasıyla, kaliteli olmasıyla, düzgün bağlanılmasıyla kullanıcılar kapatabilir.

Çanağın çap seçimi de verim almakta esastır. Ama montajı yapan kişinin işinin ehli olması bu durumundan negatif etkilenmekten koruyabilir. 150 cm çaplı bir çanak iyi bağlanmış ise 200 cm çaplı bir çanaktan daha iyi performans gösterebilir. Kötü bir motor seçimi ise motor çalışırken gürültü kirliliği ve sık sık arıza gibi sorunlarla kullanıcıların canını sıkabilir. En kaliteleri bütçeye çok zarar vereceğinden fiyat ve performans oranı esas tutulmalıdır

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Çanak Anten Servisi Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Çanak Anten Servisi Nedir ? Nasıl Yapılır ? konusunda özellikle evlerimizde uydularımızın uzayda bulunan vericiden ...

Bir cevap yazın

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!