Anasayfa / Uydu Servisi / Small Geo Yeni Nesil Haberleşme Uydusu

Small Geo Yeni Nesil Haberleşme Uydusu

Tusaş daha öncesinde sizlere bahsetmiş olduğumuz Türksat 6 A uydusu için çalışmaları yaptığını kısa süre sonra türksat 4a yerine geçecek uydumuzu uzaya göndereceğimizi yazmıştık. Bu konu hakkında detaylı bilgileri sunduğumuz hatta turksat 6a frekans ayarı adlı makalemizde bahsetmiştik. İşte o yazımızıza tekrardan ulaşmak isteyenler için Türksat 6a Frekans Ayarı sayfamıza tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Türksat 6A Frekansı, Uydu Kurulumu

Şimdi ise yeni bir sistem olarak haberleşme uydusunu kendi üretip uzaya atan ülkeler arasında yerini alacak olan ülkemiz artık yeni nesil haberleşme uydusu yani ( Small-Geo ) çalışmalarına başlamış bulunmaktadır. Böylece bu uydu sayesinde çok önemli projelere el atmayı planlayan uzmanlarımız ülkemizin gelişmesine katkı sağlayacağını düşünmektedir. Diğer uydulardan kazanılacak olan deneyimler ile bu yeni uyduya şekil, çalışma alanı ve diğer teknik özelliklerini daha da geliştirerek farklı bir konsept tasarlanmak istenmektedir.

Small-Geo olarak adlandırılacak olan bu yeni uydunun ülke ekonomisine yukarıda da dediğimiz gibi katacağı katma değer açısından gerçek anlamda fazla olacaktır. Çünkü gerekli bütün gelişmelere paralel olarak geliştirilecek olan bu uydu alanındaki en gelişmiş uydu olma özelliğinden dolayı ülkemize ciddi oranda katkı sağlayacağıdır. Bir başka özellikleri arasınad olan small geo uydusu yeni konsepti nedeniyle birden fazla fırlatma maliyetlerini düşürdüğünden ve fırlatma esnasında elektrikli itki kulanılacak olması maliyetleri de düşürerek birden fazla uydu bağlanabileceği öngörülmektedir.

Kısa süre sonra son aşaması hakkında bilgi vermeyi düşünen yetkililer yeni nesil haberleşme uydusu olan small geo ile alakalı 1 veya 2 top ağırlığında 16 ile 22 arasında da alıcı/verici olacağı hususunda bilgi vererek son durumunu da yakında açıklayacaklarını duyurdu. Böylece hem sivil hem de askeri alanda çok fazlaca katkı sağlacak olan uydumuz Türksat 6a gibi ülkemize çok fazlaca katkısı olacağını düşünmekteyiz.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Bir cevap yazın

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!