Anasayfa / Televizyon Servisi / Televizyon Montajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Televizyon Montajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duvara Monte TV

Günümüz dünyasında teknolojik gelişmeler oldukça hız kazanmıştır. Teknoloji birçok alanda ilerleme gösterirken, bir yandan da hayatımızda büyük değişikliklere sebep olmuştur. Farklı alanlarda, farklı ortamlarda insanlara kolaylıklar sağlayan teknolojinin en büyük nimetlerinden biri de televizyondur. Televizyon evde, cafede, ofiste hatta her gün kullandığımız metro ve tramvaylarda kullanılmaktadır.

Televizyon montajı’nda usta personellerimiz sizlerden gelecek telefonları beklemektedir.

Teknolojik gelişmelerle elektronik aletlerin boyutları küçültülmüş daha portatif daha hafif ve daha estetik hale getirilmiştir. Bahsedilen bu yenilikler televizyonlarda da kullanılmaya başlanmıştır. Televizyonlar estetiğe dayalı tasarlanarak inceltilmiş ve görüntü kalitesi artırılmıştır. Televizyon sehpasının üzerinde ya da duvara monte TV olarak birçok mekanda kullanılmaktadır. Tüm bu seçeneklerin arasında duvara monte TV son zamanların en çok tercih edilenidir.

Duvara Monte İşleminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Televizyonun duvara monte işlemi oldukça titizlik gerektiren bir işlemdir. Bunun için öncelikle monte için en uygun duvar seçilmelidir. Daha sonra gerekli vidalama ve monte işlemi itina ile yapılmalıdır. İşlem sırasında duvarda bulunan badanaya ya da varsa duvar kağıdına zarar verilmemelidir.

Bu sayede odanın estetik görüntüsü bozulmaz ve kötü görüntüler oluşmaz. Ayrıca duvara monte işleminde kabloların istenen şekilde saklanması sağlanmalı kablo kalabalığı sorunu ortadan kaldırılmalıdır.

Duvara monte TV dikkatlice duvara montelenmelidir. Doğru montelenmeyen televizyonlar metal yorulmasına bağlı olarak duvardan düşebilir ve eğer monteleme işlemi yetkili servis tarafından yapılmadıysa garanti kapsamına girmeyeceğinden istenmeyen durumlar oluşabilir.

Televizyon montajı işleminde olmazsa olmaz 3 altın kural aşağıdaki gibidir.

Yerden yüksekliği kaç cm olmalı ?

Her yerde geçerli standart bir kural olan şey televizyonunuzun alt kısmının yerden yüksekliği 50 ile 60 cm yukarıda olmasıdır.

Askı aparatları tv ağırlığını taşıyabilir mi?

Alacağınız duvara montaj için askı aparatları TV’nizin boyutuna ve ağırlığına uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

Duvara uzaklık ne olmalı ?

Televizyonlarınız çalışırken ısı ürettikleri için duvara sıfır yanaşmamasına dikkat etmelisiniz.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Zeytinburnu Televizyon Servisi

Zeytinburnu Televizyon Servisi Zeytinburnu ile alakalı bütün uydu sorunlarını çözümleyerek kalıcı sorunlarınıza özel tasarımlar sunmak, ...

Bir cevap yazın

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!