Anasayfa / Uydu Servisi / Televizyon Uydu Ayarı

Televizyon Uydu Ayarı

Türksat 4A Frekans Ayarları! Türksat 4A Frekans Ayarı Nedir? Türksat 4A uydu frekans ayarı nasıl yapılır?  Televizyon Uydu Ayarı Nasıl Yapılır?

Türksat Televizyon Uydu Ayarı Nasıl Yapılır?

Bugün sizlere televizyon uydu ayarı konusunda özellikle ülkemiz uydusal yayınlarını sunan ve yakın zamanda yani 2014 yılında da uzaya atılan uydumuz ile tek bir işlemle 200 küsür kanal ekleme süreçlerini anlatacağım. Türksat 4a güncelleme sisteminde TV kanallarının frekans bilgilerini ayrı ayrı girmenize gerek yoktur. Eski sistemlerde eski tip antenler kullanıldığında gelen yayınlar uydu alıcısı ile de yükseltici kullanılarak artırılırdı. Daha sonra bu sistem eskiyince çanak anten lnb ayarı ile kablo yöntemiyle artık bu sistem geride kalıp yeni sistemlerle bu eski durumlar geride kalıyor.

Artık Türksat otomatik arama frekansını (TKGS 2017) ile uydu alıcısına girip, şebeke arama seçeneğiyle (Network Search) açık seçilerek, kanal arama (Manüal Search) yaptırılması gereklidir. Bu işlemi yaptığında göreceksiniz ki güncel kanal listesinin uydu alıcınıza yüklenmesi için sağlanacaktır. Ancak herhangi bir olumsuzluk durumunda kanalları manüel olarak da ekleyebilirsiniz.

Kanalları manüel olarak eklemeniz için gereken turksat 4a frekans ayarı bilgilerini haberimizde bulabilirsiniz…

Türksat 4A otomatik arama frekansı nedir? Türksat 4A otomatik arama nasıl yapılır? Türksat 4A frekans ayarlama ve otomatik arama nasıl yapılır? Türksat 4A ile gelen yenilikler neler? Televizyon Turksat Ayarı ?

Yukarıdaki tarzda bir çok kafanızda sorular olabilir bunlar gayet doğal olmakla birlikte süreç kontrol edildiğinde görülecektir ki basit basit adımlar sizlere 200 küsür adet kanalın televizyonunuza yüklenmesini sağlayacaktır.

Türksat 4a kanal frekans güncellemesi için eğer uydu cihazınız TKGS uyumlu ise bu işlem otomatik güncelleme olacağından sizler hiçbir şey yapmanıza gerek kalmayacaktır. Eğer uydunuz türksat kanal güncelleme sistemi ile uyumlu değil ise aşağıdaki notlara göz atmanız gerekecektir.

Her mevsim geçişlerinde belli zamanlarda özellikle İstanbul’da müşterilerimiz en büyük sorunlarını bu dönemlerde yaşarlar. Koca istanbul’da öyle bir an gelir ki onlarca müşterimiz teknik servis talep ederek karşılaştıkları sorunları dile getirirler. Bizler de bu dönemlerde çekirdek kadromuzu artırarak sizlerden gelen talepleri karşılamak adına büyük gayretler vermekteyiz. Gayretlerimiz sadece kendimizi değil bütün bir süreci kapsadığından siz değerli müşterilerimiz bu yönden kazançlı çıkacaktır.

#televizyon #televizyonayarı #televizyonuyduayarı

Çünkü bu tip durumlarda eğer personel sayımızı artırmazsak çanak anten servisi konusunda ilimizde bir çok müşterimiz büyük çapta sorunlar yaşadığını bu güne kadar edindiğimiz tecrübelerimizle görmüş bulunmaktayız. Çünkü geciken her servis talebi basit gibi görünse de müşterilerimiz açısından oldukça can sıkıcıdır.

Düşünün ki bir otel işletmesinde televizyonlar çalışmamakta ve mütşterilerinizi bu noktada mağdur etmek tabikide istemezsiniz işte bu tip klasik sorunlarınızda ister otel uydu servisi olsun ister apart uydusu isterse bina çanak anten sistemleri olsun hemen bizlere ulaşarak sorunlarınıza çözüm üretiniz.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Bir cevap yazın

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!