Anasayfa / Uydu Servisi / Tüplü Televizyonlarda Uydu Ayarı

Tüplü Televizyonlarda Uydu Ayarı

TÜPLÜ TELEVİZYONLARDA UYDU AYARI NASIL YAPILIR

Yeni uydu alan kişiler için bugün tüplü televizyonlarda uydu ayarı nasıl yapılır, sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Uydu ayarı yapmak aslında son derece kolay olmaktadır.

Tüplü televizyonlarda uydu ayarı yapmak için takip edilecek adımlar uydu cihazının kullanım talimatları içinde yer almaktadır. Uydu cihazını ve kabloları doğru şekilde birleştirdikten sonra televizyonun arkasındaki uydu girişine cihaz yerleştirilmelidir.

Adaptörün kablosunun da uyduya doğru şekilde takılmış olması önemlidir. Uydu cihazı ile çanak arasındaki bağlantıyı sağlayan kabloyu da gerekli bağlantı noktasına takmak gerekmektedir.

Sonrasında bir ucunun da uydu cihazına takılı olduğundan emin olmak gerekmektedir. Bu yerleştirme sağlandıktan sonra uydu ayrı yapılması gerekmektedir. Şimdi Uydu ayarı yaparken takip edilmesi gereken adımlar bir sonraki alt başlığımızda yer almaktadır.

UYDU AYARI YAPARKEN TAKİP EDİLMESİ GEREKEN ADIMLAR

Tüplü televizyonlarda uydu ayarı yaparken takip edilmesi gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Televizyon kendi kumandasından açılır.
  • Televizyon açıldıktan sonra uydu kumandası ile tarama yaptırmak gerekmektedir. Bu tarama için kullanım talimatında anlatılan adımların uygulanması gerekmektedir. Kumanda üzerinde scan tuşuna basarak kanal arama başlatmak mümkün olacaktır.
  • Bütün kanalların bulunması işlemi tamamlandığında arama tamamlandı, şeklinde bir uyarı çıkacaktır. Tamam diyerek işlemi tamamlamış olacaksınız. Sonraki süreçte ise televizyonu kendi kumandası ile açarak uydu kumandası ile yönetmek mümkündür. Kanal ayarları bozulduğunda yeniden arama yapmak problemi gidermektedir.

Görüldüğü üzere sizlere aktardığımız tüplü televizyonların uydu ayarının yanı sıra LCD televizyonların da uydu ayarını, LED televizyonlarında uydu ayarını yapmaktayız. İşte bu yüzden siz değerli müşterilerimizin en iyi hizmeti alabilmesi için personelinden tutun anten sarf malzemesine kadar hep en iyisi için hazırlanmaktayız.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Bir cevap yazın

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!