Anasayfa / Uydu Servisi / Turksat 4A Güncel – Yeni Uydu Frekans Ayarları Nasıl Yapılır?

Turksat 4A Güncel – Yeni Uydu Frekans Ayarları Nasıl Yapılır?

Frekans ayarları konusu 2014 yılından bu yana eminiz ki bir çok kişinin kafasını karıştıran konulardan biri olmuş olup bu güne kadar da sürekli sorulan sorulardan biri olduğu için sizler için derlediğimiz bu yazımız ile sizlerle paylaşalım dedik. Ayarları bizler kolay olduğunu, adımları dikkatlice takip ettikten sonra extradan servis ücreti ödemenize gerek kalmaksızın sizlerinde kolayca yapabileceği işlem olduğu için sizlere ücretsiz bu hizmetimizi aktaralım dedik. Çünkü bunu yapabilmek için uyducu da çalışmanıza gerek yok. Dediğimiz gibi sadece adımları dikkatlice takip edip frekans ayarına girebilmeniz gerekir.

İlk olarak 2014 yılında kökten olarak yapılan bu değişimlere piyasadaki kurumsallaşmış uydu alıcısı bir çok firma otomatik sistemleri sayesinde kendi kendi güncelleyerek bu işlemleri kolayca yapabilmiş bazıları ise bizler gibi uyduculara getirilerek manuel olarak ayarlamalar yapılmak kaydı ile hd kalitesinde televizyon keyfi yaşatılmıştı. İşte firmamız o dönemlerde günce yaklaşık olarak 500 600 müşteriye telefon desteği sunmuş bunun karşılığında hiçbir extra ödeme talep etmemiştir. Bu yüzden firma kalitemizi bir kez daha ıspatlamak ve siz değerli müşterilerimize turksat kanal frekans güncellemesi yapmak için gelecek telefonları beklemekteyiz.

Sadece yazın değil günlük olarak Yeni Türksat Frekans Ayarı 2017 noktasında yaşayacağınız bütün sorunlar için firmamıza bir telefon açarak kalıcı olarak sorunlarınızdan kurtulursunuz..!

Bugün bir çok kişi kendi yetenek ve tecrübeleri neticesinde kendi kendine çanak anten veya uydu alıcısı tamiri veya bakımı yapabilmektedir. Fakat yapılan bu bakım hizmeti bir çok eksiklik içereceğinden kısa vadede sorun çözülse bile uzun vadede sizlere kalıcı sorunlar oluşturacaktır. Çünkü uydu montajı içerisinde sürecinde yapılması gereken işlemleri eğer eksik veya noksan yaparsanız göreceksiniz ki 1 2 ay içerisinde sorunlar kendini nacizane gösterecektir.

Ortaya çıkan gelişmeler neticesinde bazen şuandaki teknoloji yeterli gelmemekte, akabinde farklı farklı zamanlarda bu sefer ülkesel gelişmişlikle birlikte yeni hatlar gerekli olmakta. İşte bu anlamda 2019 ‘da uzaya atılacak olan Türksat 6A uydusunu bekleyerek 3 farklı kıtada yayın yapabilmeyi beklemekteyiz. Firma altyapımızı da bu yönde hazırlamalar yaparak sizlere en iyi hizmet sunabilmek için hazırlanmaktayız.

Türksat 4a kanal frekans güncellemesi için eğer uydu cihazınız TKGS uyumlu ise bu işlem otomatik güncelleme olacağından sizler hiçbir şey yapmanıza gerek kalmayacaktır. Eğer uydunuz türksat kanal güncelleme sistemi ile uyumlu değil ise aşağıdaki notlara göz atmanız gerekecektir.

İlk olarak televizyon markanıza göre değişiklik göstereceğinden sizler kumadanızın MENÜ bölümüne girip menüler arasından uydu frekans ayarı kısmına giriş yapınız.

AŞAĞIDA RESİMLER İLE SİZLERE AKTARILAN TÜRKSAT KURULUM ADIMLARINI EKSİKSİZ UYGULAYARAK UYDU KURULUMUNU YAPABİLİRSİNİZ. EĞER ADIM ADIM UYGULAMALARI YAPTIYSANIZ VE HALA SORUN YAŞAMAKTA İSENİZ HEMEN FİRMAMIZI ARAYARAK SORUNLARINIZA ÇÖZÜM BULABİLİRSİNİZ.

  1. Başlangıç olarak yapacağınız ilk iş şuan ki televizyonunuzda bulunan kanal listesini silmeniz gerekmektedir. Çünkü bu durum diğer kanallar da yüklendiğinde aynı kanaldan bir kaç tane olacağından kanal kirliliğine ve karmaşasına sebebiyet verecektir.
  2. Kanal silme işleminin ardından yine aynı menünüz içerisinde Uydu Listesi menüsüne girerek Türksat 2A/3A‘nın seçili olduğundan emin olun, eğer başka bir frekans ayarında ise ayarlar kısmından Türksat 2A/3A ‘ya getirmeyi unutmayınız.
  3. Kanal Arama kısmına girip, TP Aramayı seçiniz.4) TP Aramayı seçtikten sonra, ekrana gelen listeye Turksat 4A’nın bilgilerini ekleyeceğiz. Alt kısımda görüldiğü gibi EKLE menüsünü açmak için kumanda üzerindeki YEŞİL tuşa basınız , sonra kumanda üzerindeki rakamları kullanarak aşağıdaki değerleri giriniz. İki frekansı da girdikten sonra kanal aramayı başlatmak için kumanda üzerindeki MAVİ tuşa basınız. 

Türksat 4A Uydu Kanal Frekansları 2017:

Frekans: 11844
Polarizasyon: Dikey V
Sembol Oranı: 2222
FEC 3/4
Şebeke Arama: Açık
 ——————————————–
Frekans: 11747
Polarizasyon: Yatay H
Sembol Oranı: 27500
FEC FEC 5/6
Şebeke Arama: Açık
Türksat 4A haberleşme uydusu 42 derece doğu yönünde yayın aktarmasından dolayı kanal izlemek için extradan antene ihtiyaç yoktur.
Yukarıdaki adımları yaptıktan sonra eğer hala kanal yükleme işleminiz gerçekleşmez ise aşağıdaki kanal frekans listesinden aradığınız kanalı manuel olarak kanal ekleme menüsünden ekleyiniz. Toplamda 16 adet farklı listede yaptığımız kanallara aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz. Bütün kanalları tek tek eklemek gibi bir sorunla karşılabilecek müşterilerimiz de olacağı muhakkaktır.
Çünkü uydu alıcıları eski tip olduğundan otomatik olarak frekans güncellemesi yapmayacağından artık ya o tip uydu alıcılarını değiştirmek gerekecektir, ya da firmamıza en iyi uydu alıcısı hangisi diye soracak olduklarında ise sizlerin işini görecek en uygun fiyatlı uydu alıcısı tavsiyemizle bu tip sorunlar geride kalacaktır.
Henüz kurulum noktasında sorun yaşamakta iseniz çekinmeden arayabileceğiniz numaralarımızdan olan 0535 269 74 75 No’lu telefon ile irtibata geçebilirsiniz. Bu güne kadar firmamızı arayıpta servis yaptıran ve bu noktada sorun yaşamış olan bir  tek müşterimiz bizlere geri dönüş yapmamıştır. Aksini iddia eden bulabilirseniz hiç bir ücret almadan bütün servis ücretlerinizi üstleniyoruz…!!!!

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Bir Yorum

  1. Türksat 4a 2017 ayarı sizlerin dediği gibi yapınca oldu bu kadar kolaymış meger

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!