Anasayfa / Uydu Servisi / Türksat 5a Anten Ayarı

Türksat 5a Anten Ayarı

Türksat 5a Anten Ayarı

Tüksat 5a anten ayarı işlemi oldukça basittir. Uydu yayınlarının izlenebilmesi için çanak anten ve receivera ihtiyaç vardır. Yayınların tam olarak izlenebilmesi için LNB ve anten ayarının tam olarak yapılması gerekmektedir.  Bu nedenle anten ve receiver ayarı teknik bilgiye ve donanıma sahip yetkili kişiler tarafından yapılmalıdır. Alış anteni Aşağı-yukarı, sağ-sol doğrultularında hareket ettirilerek ayarlama yapılır.

Anten ayarı yaparken uyduda bulunan zayıf bir sinyalin seviyesi dikkate alınmalıdır. Bu sinyal seviyesini takip etmek için kumandanın üzerinde info tuşuna basılması gerekmektedir. Çanak anteni hareket ettirerek en yüksek sinyal seviyesine ulaşmaya çalışılır. En yüksek sinyal seviyesine ulaşıldığı zaman çanak sabitlenir. Bu işlemden sonra çanak anten receivera doğru bir şekilde yönlendirilmiş olur.

Anten Ayarı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türksat 5a anten ayarı yaparken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Anten ayarlama işlemine başlamadan önce mevcut uydu pozisyonları kalemle işaretlenmesi gerekir. Uydu sinyalinin kaybedilmesi durumunda başlangıç noktasına kolaylıkla dönülür.

Hassas anten ayarı yapmak için yatay ve düşey pozisyondaki hareketler olabildiği kadar küçük olması gerekmektedir. Sonraki adımda antenin çanağı ile oynamadan dikkatli bir şekilde LNB ayarı yapılması yeterli olacaktır. Sinyal seviyesi kontrol edilmelidir. Çanağın üzerinde bulunan LNB zamanla çevresel etkenlere maruz kalarak görevini yapamamaya başlar. Bu durumu önlemek için gerekli korumalar yapılmalıdır. Bütün bu adımlardan sonra Türksat 5a anten ayarı yapılmış olur.

 

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!