Anasayfa / Uydu Servisi / Türksat 6A Frekansı, Uydu Kurulumu

Türksat 6A Frekansı, Uydu Kurulumu

% 100 Yerli Türksat 6A Uydusu 2019’da Hazır..!

2014 yılında Türksat 4a uydusunun uzaya fırlatılması ile hem yayınlarımızın hemen hemen hepsi hd kalitesine çıkmıştı, aynı zamanda da haberleşme uydusu olarak bir çok etkili işler başarmıştı. Ülkemizin en büyük projeleri arasında sayılmasının yanı sıra ülkemize kattığı katma değer açısından da türksat 4a uydusu çok çok önemli.

Türksat 6A frekansı listesi nedir?  Türksat 6A frekansıayarlama nasıl yapılır?  Türksat 6A frekansı otomatik arama nasıl yapılır?  Türksat 6A ile gelen yeni özellikler neler? Hepsi Bu haberimizin detayında…!…Türksat 6A! Türkiye’de yayın yapan televizyon kanalları yayınlarını, Türksat 6A frekansı üzerinden veriyor. Türksat 6A frekansı ayarlarının nasıl yapıldığını haberimizden öğrenebilirsiniz. Peki Türksat 6A frekansı listesi nedir?  Türksat 6A frekansı ayarlarlama nasıl yapılır?  Türksat 6A frekansı otomatik arama nasıl yapılır? İşte detaylar!

Fakat artık daha fazla dünya çapında etkili olabilmek adına Türkiye’nin ilk yerli haberleşme uydusu Türksat 6A‘da çalışmalar son dönemde de hızla devam etmektedir. Bu yeni uydumuzun boylamı 42 derece olan daha önce de turksat4a’nın kullandığı bu boylama tekrar turksat6a nın yerleşmesi ile artık yayınlarımız sadece ülkemizde değil bütün 3 kıtada daha geniş bant imkanı ile hem televizyon yayını, hem internet, hem radyo yayını, hem de Gsm hizmetleri vermesi planlanmaktadır.

Ülkemizin ilk tamamen yerli olan Türksat 6A uydusu ile ilgili çalışmalar son hızıyla devam ederek son viraja girmesinde özellikle bu projeyi hayata geçiren TUSAŞ, TÜBİTAK Uzay, ASELSAN ve CTECH’in ortak çalışmaları yatmaktadır. Artık ülkemizde, tamamen yerli imkanlarla, yerli firmalarla hayata geçirilecek bu turksat 6a uydusu hem ülkemiz adına gurur vesilesi olması hem de sağladığı katkı nedeniyle de büyük bir kazançtır.

Bilgi: Türksat 6A Uydu Frekansı tamamlandığında Türkiye’nin ilk yerli kaynaklarla geliştirilen haberleşme uydusu olarak yörüngesinde görev yapacak.

Toplamda daha önceki uydulara nazaran biraz daha ağır olan Turksat 6A Uydusu diğer 2A, 3A, 4A ya nazaran daha gelişmiş özellikleri, daha kapsamlı etki alanları, sağladığı veriler neticesi ile de Asya, Avrupa ve Afrika kıtasına hem kaliteli hem de hızlı veriler aktaracağından örnek vermek gerekirse bir türksel telefonunuz afrikada bile ülkemizdeki gibi çekmeye başlayacaktır.

Türksat 6A Uydusu 3 kıtaya; geniş bant internet, radyo-televizyon yayını yayını, GSM hizmet ve güvenli haberleşme hizmetleri verebilecek.

Uydunun görev süresi noktasında bakıldığında toplamda 15 yıl işlev görüp akabinde diğer bir uydunun yerine geçmesi ile görevini bitirecektir. Bu 15 yıl çalışacak turksat 6a 2019’da uzaya atılmasından sonra hesaplarsak 2034 yılında bununda görevi sonlanacağı öngörülmektedir.

Toplamda maliyet noktasında 550 milyon liralara varan maliyeti noktasında da iyi bir maliyete sahiptir. Fakat bu sistemle 2019’da fırlatılması planlanan 5A, 5B ve 6A uydularıyla birlikte Türkiye uzayda etkinliğini artırarak, söz sahibi ülkeler arasına girmeyi planlıyor.

Türksat, mevcut 3 yörüngeyi de 5’e çıkartarak, dünya karasal coğrafyasının yüzde 71’ine, dünya nüfusunun da yüzde 91’ine yayın götürmeyi hedeflemektedir. Evet nasıl ki 2014 yılında türksat 4a uzaya atıldığında bütün kanallar hemen frekanslarını hd olarak güncelleyip siz değerli müşteirlerine daha iyi yayın akışı sağladıysalar muhtemelen yine aynı şekilde daha hızlı veri akışı sağlamak adına turksat6a da uzaya 2019 yılında atıldığında aynı işlemlere galebe çalağa benzemekte.

İşte o zaman sizlerde yeni ayarlar içinb mutlaka internet tarayıcıları veya arama motorları üzerinden turksat 6a frekans ayarı nasıl yapılır diye yazarak arama yapacakksınız ve bir sürü alengirli siteye girip girip duracakken işte sizlere taa 2 3 yıl önesinden bu sistemli açıklamalar dolu yazımızı sunarak faydalanmanızı sağlamaktayız.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Bir cevap yazın

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!