Anasayfa / Çanak Anten Servisi / Türksat Çanak Ayarlama

Türksat Çanak Ayarlama

Türksat Çanak Ayarlama

Uydu ve haberleşme teknolojisinin insan hayatına girmesi ile bu alanda çok önemli adımlar atılmıştır. Uzayda yer alan bu uydulardan gelen sinyalleri almak için, uydu alıcısı ve alış antenine ihtiyaç vardır.Türksat çanak ayarlama işlemi ile bu sinyaller alış anteni ile uydu alıcısına, uydu alıcısından ise televizyona aktarılır. Uzaydan gelen sinyaller bu araçlar sayesinde televizyona görüntü ve ses yayını olarak gelir.

Dikkat! Türksat 4A – Turksat 5A ve yeni frekansları almak için çanak anten ayarı ile oynamayınız! 4A uydusu diğer Türksat uyduları ile aynı pozisyonda bulunuyor.

Bu yayınları en iyi şekilde görüntüleyebilmek için gelen sinyalleri en iyi şekilde almak gerekmektedir. Bu sinyalleri en yüksek şekilde almak için çanak ayarlama ve kurulum işleminin en iyi şekilde yapılması uygundur. Bu konuda gerekli teknik desteği firmamızdan alabilirsiniz.

Türksat Çanak Ayarlama İşlemi

Türksat çanak ayarlama işlemi göründüğü kadar basit bir işlem değildir. Bu konuda teknik donanıma sahip olmanız gerekmektedir. İlk olarak alış antenini montajlayacağınız yer için etüt çalışması yapmalısınız. Alış anteninin montajlanacağı yerde antenin sinyalini bozacak herhangi bir nesne ve objenin bulunmamasına dikkat etmelisiniz. Alış antenini sert bir zemine montajlamalısınız.

Rüzgârveya farklı dış etkenlerden etkilenmemesi içinalış antenini tutan L direğini monte edeceğiniz yere beton döküp sağlamlaştırabilirsiniz. L direğini yerleştireceğiniz yeri matkap yardımı ile belirtmelisiniz. Daha sonra plastik dübeller yerleştirerek L direğini montajlama işlemini bitirerek alış antenini yerleştirip Türksat çanak ayarlama işlemini bitirebilirsiniz. Bu konuda teknik desteğe ihtiyaç duyarsanız Teknik34 ekibi olarak size gerekli yardımı en iyi şekilde vermeyi tahattüt ederiz.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!