Anasayfa / Uydu Servisi / Turksat Uydu Bulma Metodları

Turksat Uydu Bulma Metodları

Turksat Uydu Bulma

Evet arkadaşlar bugün Turksat uydu bulma işleminin nasıl yapıldığını ele alacağız. 2. Dünya Savaşı’ndan sonra başlayan uzay çağı ile birlikte, uzaya gönderilen çeşitli uydular sayesinde haberleşme, radyo, TV yayını gibi imkânlardan faydalanmaya başladık. Hemen hemen her ülke uzaya fırlattığı uyduları ile sinyallerini Dünya’ya yansıtmaya başladılar.

Ülkemizin uzaya fırlattığı uydular sayesinde ulusal yayınları izleyebiliriz. Turksat uydu bulma işlemi ile istediğimiz uyduyu bulup, kanalları sıralayabiliriz.

Turksat Uydu Bulma İşlemi

Bu işlem için öncelikle anten kurulum işlemini hatasız bir şekilde yapmamız gerekmektedir. Anten kurulum işlemi bittikten sonra, receiverdan gerekli ayarlamaları yaparak Turksat uydu bulmaişlemine başlayabiliriz. Turksat uydularını bulmak için bazı değerleri kumanda ile receivera girmemiz gerekmektedir.

Kumandamızın menü bölümünden uydu ayarlarına girip, uydu ekle seçeneğine tıklayarak gerekli değerleri buraya girip, çıkan seçeneklerden turksat uydusunu seçip, uydu bulma işlemini bitirebiliriz. Turksat uydu bulmayı bitirdikten sonra kanal paket frekanslarını tek tek yada toplu şekilde girerek toplu arama yapıp, kanalları bulabiliriz.

Turksat tanıtım frekansı ile bütün kanalları tek bir arama yaparak bulabiliriz. Eklemek istediğimiz başka kanal frekanslarını da TP ekle diyerek arama yapıp, bulabiliriz. Bulduğumuz kanalları istediğimiz gibi düzenleyebiliriz.

Silmek istediğimiz kanalları silebiliriz. Sıralamalarını değiştirebiliriz. Bulduğumuz uyduları silebilir ya da yeni uydu ekleyebiliriz. Yabancı bir uydu eklediğimiz zaman, o uydunun yayınlarını izlemek için çanağın yönünü değiştirmeliyiz. Daha fazlası için sizlere bu işlemler için bir takım öneriler için türksat kurulumu ise elinizdeki uydu alıcısı markası ne olursa olsun sizlere yine özenle hazırladığımız Turksat 4A Güncel – Yeni Uydu Frekans Ayarları Nasıl Yapılır? adlı makelemiz sizlere doğru sonuca ulaştıracaktır.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Bir cevap yazın

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!