Anasayfa / Uydu Servisi / Uydu Alıcılar Tüm Şifreli Yayınları Çözer Mi?

Uydu Alıcılar Tüm Şifreli Yayınları Çözer Mi?

Uydu Alıcılar Tüm Şifreli Yayınları Çözer Mi?

Biliyorsunuz ki dijital uydu alıcılarında bazı kanallar şifrelidir. Bu kanalları izleyebilmek için yazılımlar satın almalı ve para ödemelisiniz. Çevremizde duyduğumuz üzere dijital uydu alıcılarının bazıları özel yazılımlarla bazı şifreli kanalları çözebilmektedir. Peki bütün kanalları bu yöntemle izleyebilir miyiz? Cevap tabii ki hayır çünkü birçok şifreleme sistemi ve çok farklı şifreli kanallar vardır.

Neden Şifreler Çözülemiyor?

Hepsi farklı bir şifreleme sistemi ile şifrelendiği için her cihazın tüm şifreli kanalları çözmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Çünkü tek bir yazılım yalnızca tek bir şifreleme yöntemini çözmek üzerine odaklanmıştır.

Fakat şifrelenirken çok fazla ve farklı yöntemler ile şifreleme yapılır. Bir şifreleme sistemi çözüldüğünde siber güvenlik uzmanları bir diğerini geliştirirler. Bu yüzden hiçbir zaman hiçbir yazılım veya cihaz uzun süreli olarak şifreli kanalları ücretsiz olarak izlemenizi sağlayamaz.

Ayrıca bazı şifreli kanallar hiçbir yazılım sayesinde çözülemezler. En azından şimdiye kadar hiç bir yazılım bu kanalları çözemedi çözülen kanallarsa zaten bu durumu bildikleri için sürekli olarak şifre değiştirirler.

Resmi üyelik almadan şifreli kanalları izlemek, en azından uzun süreli izlemek imkânsızdır. Kısa süreli olan yayınları belki izleyebilirsiniz. Çünkü bir kanal kapandığında, şifreli kanal her cihaz için yeniden yeni yazılımlar yazar ve cihazlarına yüklerler. Bu sırada bu yazılımlara sahip olanlar şifreli kanalları kısa bir süre için izleyebilirler.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Bir cevap yazın

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!