Anasayfa / Uydu Servisi / Televizyona Görüntü Gelmiyorsa Ne Yapılmalı?

Televizyona Görüntü Gelmiyorsa Ne Yapılmalı?

Uydu Alıcısı Bağlanmış Televizyona Görüntü Gelmiyorsa Ne Yapılmalı?

Eğer uydu alıcısına bağlanmış olan televizyona görüntü gelmiyorsa ilk olarak cihazlara elektrik gidip gitmediği araştırılmalıdır.  Eğer elektrik akışının geldiğinden eminse kullanıcılar  diğer adım kabloların ve donanımların doğru takılıp takılmadığının kontrol edilmesidir.

Genelde skart kablo kullanan kullanıcılar, bu kabloyu cihazın arkasında televizyon soketine değil başka yere sokarlar. Bu da sorun doğuracaktır. Skart kablo kullanan kullanıcılar bu kabloyu uydu alıcılarının arkasındaki televizyon yazan sokete takmalıdır.

Eğer sorun bu değilse yani kablolar da doğru bağlanmışsa kullanıcıların AV tuşuna basmayı unutması kaçınılmazdır. Skart kablo kullanan kullanıcılar kumandadan AV’ya geçmek zorundadır.

Adım Adım Neler Yapılmalı?

Şayet dijital bir uydu alıcınız varsa, bununla birlikte  televizyona normal kablodan bağlanıyor ise herhangi bir kanal üzerinde genel bir arama yapmak ve dijital yayını aramak zorundadırlar kullanıcılar.

Yayın bulunduktan sonra o kanal kayıt edilmelidir ve televizyon açıldığında o yayının o kanal üzerinde izlenilmesi gereklidir. Sorun hala devam ediyor ise bunun sebeplerinden biri çanak anten veya çanak antenin konumu olabilir. Bu sorunun düzeltilmesi sorunu çözebilir.

Sorun hala çözülmediyse yani uydu alıcısına bağlanmış televizyonda hala görüntü yoksa ve önceki basamaklardan eminse kullanıcılar uydu alıcılarının yerine başka bir uydu alıcısı takıp sorunun uydu alıcısının kendisinde olup olmadığına bakmalıdır.

Yerine takılan alıcı görüntüyü getiriyorsa sorun kullanıcının cihazındadır. Ama hala sorun devam ediyorsa garanti kapsamınca ya da yetkili kişilerce teknik destek alınmasında fayda vardır. Bazen bu sorunlar semtin ya da yerleşkenin elektriğin sisteminde kaynaklanabilir.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Bir cevap yazın

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!