Anasayfa / Uydu Servisi / Uydu Alıcısını Nasıl Kullanabiliriz?

Uydu Alıcısını Nasıl Kullanabiliriz?

Televizyonlardaki Dahili Uydu Alıcısı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Televizyon izlemek, uydu yayınlarını izlemek her zaman için önemli bir istek konusu olmuştur. Uydu dünyasındaki eğlence herkesi cezbeder. Eskiden bu dünyaya ulaşmak şimdiye nazaran daha zordu.

Kocaman kocaman receiverlar, televizyonların üzerinde doğdu düzgün çekmeyen antenler. Üstelik bunlara rağmen sinyal şimdiki kadar kaliteli de değildi.Günümüz televizyonlarının  ise neredeyse hepsinde artık dahili uydu alıcısı bulunuyor. Peki bu dahili uydu alıcısı nedir? Eskiden çanak antenden ( uydu anten ) gelen kabloyu bir harici receivera bağlanıyordu.

Önemli: Sinyal sorunlarınızda mutlaka firmamıza ulaşarak kısa sürede sorunlarınıza çözüm bulabileceğinizi unutmayın

Receiverdan da televizyonunuza hdmi kablosu ile görüntü aktarılıyordu. Şuan ki televizyonlar ile birlikte bir receivera gerek duyulmuyor, uydudan aldığınız kabloyu televizyonunuza takıyorsunuz. Yani kısaca artık televizyonlarda kendine ait receiver var demek oluyor.

Dahili Uydu Alıcısını Nasıl Kullanabiliriz?

Öncelikle uydudan gelen kabloyu televizyonunuzun arkasında bulunan bağlantıya bir konnektör yardımıyla iyice bağlamalısınız. Bağladıktan sonra televizyonunuzu açarak menüden uydu ayarı ve kanal ayarı yapmalısınız.

Kendinden dahili uydu alıcısı olsa bile uydu ayarı yapmak gerekiyor ve yapmadığınız zaman televizyonunuzdan herhangi bir yayın almanız mümkün değil.

Televizyonunuzun kumandası ile uydu ayarı ve menüden  kanal ayarı yaptığınız halde televizyonunuzu hala kullanamıyorsanız televizyonunuzun başka bir problemi olabilir. İşi bilen bir kişiden yardım, destek almanız gerekebilir. Hatırlatma: Dahili uydu alıcısının televizyonun içinde olmasıyla birlikte tek bir televizyon kumandasıyla televizyonunuzu  kontrol edebiliyorsunuz.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!