Anasayfa / Uydu Servisi / Uydu Anten Frekansları

Uydu Anten Frekansları

Uydu Anten Frekansları

Uydu kurulumunda uydunun çalışması ve radyo, televizyon kanallarına ulaşılması için uydu anten frekansları seçimi yapılmalıdır. Peki, bu seçim nasıl sağlanmaktadır? Uzaya son fırlatılan uydu olan Türksat 5A uydusunun kendi çalışma frekansları bulunmakta olup, bu frekanslara ulaşmanız ve kurulumu tamamlamanız sonrasında uydu görevini yapmaya başlayacaktır. Uydularda bulunan frekans ayarlarının tamamı farklı seçimde belirlenmektedir. Kurulumun yani ayarlamanın gerçekleşmesi için doğru frekans ayarının seçimi yapılmalıdır.

Bu bağlamda ele alacak olursak uydu anten frekansları uydu seçimine göre değişmekte olup Türksat uydularının frekans ayarları ise güncellemelere tabi olmaktadır. aralıklar ile değişen Türksat uydu frekanslarına  ulaşmak için internet üzerinden frekanslara ulaşmanız yeterli olacaktır. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki uydu frekansları düzenli aralıklar ile değişime uğramakta olup, kurulum sırasında ortaya çıkacak sorun ancak yeni frekansın onaylanması ile düzelecektir.

Uydu Anten Frekansları Sabit Bir Değerde Midir?

Uydu frekansları doğru uydu üzerinden yayın hakkını sağlamanız için geçerli olan işlemler olup, frekans ayarı yapılmadan o uydu üzerinden hizmet alma olasılığınız bulunmamaktadır.  Bilinmesi gereken önemli bir husus bulunmaktadır ki uydu anten frekansları belirli bir değer üzerine sabit değildir. Başka bir anlamda anlatacak olursak aralıklar ile uydu anten frekansları değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenliğe dikkat edilmesi ile anten frekans ayarlarının yapılması sağlanmalıdır. Yeni frekans kodlarına Türksat uydu resmi sitesi üzerinden ve uydu teknik servisleri üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!