Anasayfa / Uydu Servisi / Uydu Antenini Ne Tarafa Çevirmeliyim?

Uydu Antenini Ne Tarafa Çevirmeliyim?

Uydu Antenini Ne Tarafa Çevirmeliyim?

Eğer televizyonunuz çekmiyor, istediğiniz kanalı izleyemiyorsanız, yayın gidip geliyorsa ya da televizyonunuzda cızırtı problemi yaşıyorsanız, bu problemleri yaşamanızın sebeplerinden bir tanesi olan uydu antenin (çanak anten) yönünün yanlış tarafa bakması olabilir. Bu problemi yaşamanızın sebebi bu olmayabilir. Ama tüm çözümleri denediğiniz halde probleminizi çözemediyseniz uydu anteninizin (çanak anten) yönünü bir kontrol etmenizde fayda var.

Anteninizin yanlış tarafa baktığını öğrenmek için bir bilgi sahibi kişiye sorabilir veya yakınınızdaki komşuların antenine bakıp çoğunluğun uydu antenin yönünün nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Uydu Antenimin Yönünü Nasıl Düzeltirim?

Uydu anteninizin yönünün yanlış olduğunu fark ettiniz ve düzeltmek istiyorsanız öncelikle uydu anteninizin bulunduğu yerin  tehlikeli olmaması lazım. Uydu anteninizin konumu tehlikeli bir yerde ise asla kendi başınıza yapmaya kalkışmamalısınız. Bu işi yapan, bu iş ile ilgilenen kişilerden yardım almalısınız. Eğer uydu anteniniz kolaylıkla ulaşabileceğiniz ve güvenli bir yerde ise, düzeltmek için öncelikle evinizin harita üzerinde nerede olduğunu öğrenmelisiniz.

Öğrendikten sonra uydunuzun yönünü ne tarafa çevirmeniz gerektiğini Dishpointer sitesinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Siteye tıklar tıklamaz olduğunuz konuma göre uydunuzun yönünü ne tarafa çevirmeniz gerektiğini, herkesin anlayabileceği şekilde google haritası üzerinde bir çizgi halinde gösteriyor.

Eğer her zaman kullandığınız uydudan başka bir uydu seçmek istiyorsanız sitedeki listeden seçmeniz gerekiyor. Eğer sorununuzu hala halledemediyseniz işi bilen daha önceden kesinlikle bu işlerle uğraşmış teknik elemanlardan yardım alın derim. Bu yöntem hem risksiz hem de garanti olacaktır.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Bir cevap yazın

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!