Anasayfa / Uydu Servisi / Uydu Bakımı Nasıl Yapılır?

Uydu Bakımı Nasıl Yapılır?

Uydu Bakımı Nasıl Yapılır?

Uydu alıcınız sürekli olarak sıkıntı mı çıkartıyor? Artık tamirciye götürmekten sıkıldınız ve acaba kendim bir şeyler yapabilir miyim diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz.

Uydu alıcınızda oluşan ufak tefek sorunlar için tamirci şart değil zaten anlatınca ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

Eğer uydu alıcınızda dijital rakamların olduğu yerde hiç ışık yanmıyorsa ve çalışmıyorsa öncelikle bütün fişlerin takılı olduğuna emin olmalısınız. Zaten çalışan bir uydunun içini açmak iyi bir fikir olmayacaktır. Uydunuzun gerçekten çalışmadığından emin olduktan sonra bir kaza olamaması için fişi prizinden çekin.

Uydu Tamiri Aşamaları?

Fişin prizde olmadığından emin olduktan sonra artık uydu alıcınızın içini açabilirsiniz. Cihazın kapağını acar açmaz hemen girişteki on-off düğmelerinin sağlamlığını kontrol edin . Avometreden bip sesi alabiliyorsak sağlam demektir. Eğer sağlam ise power kartında bir gariplik var mı bakalım.

Kondansatörler şişmiş ise kondansatörlerde sorun vardır. Diğer parçaları da bir gözden geçirdikten sonra bakır  yollarda bir sıkıntı olup olmadığını kontrol edelim. Orada da sorun yok ise Volt ölçümü yapmalısınız.

Fakat her plakette volt değerleri yazmaz bu yüzden eğer olması gereken değerleri bilmiyorsanız internetten öğrenebilirsiniz. Son olarak ta tam olarak güç kablosunun girdiği yerde direnç benzeri bir cam sigorta vardır.

Cam sigorta artık yanmış ise yada içinden kopuk teller gözüküyorsa onu değiştirmeniz gerekir. Bu kontroller ve gerekli değişimleri yaptığınızda alıcınızı tekrar toplayıp çalıştırabilirsiniz.

Görüldüğü üzere bir çok teknik konuyu siz değerli müşterilerimize en ideal şekilde izah ederek bizlerin ne kadar bilgili olduğumuzu görmenizi istedik. Neticesinde bilgimizi uzun yıllar sektörel deneyimlerimizle de birleştirerek sizlerin sorunlarınızı ( çanak anten sorunları, uydu servisi, merkezi uydu servisi) konularında tecrübelerimizle çözeriz.

Geriye hiç bakmadan hep önümüzdeki gelişen teknolojiyi de ele alarak vizyonumuzun gerekliliklerini yaptığımızdan bölgemizin en iyi firması olarak karşınızdayız.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!