Anasayfa / Çanak Anten Servisi / Uydu Çanak Ayarlama

Uydu Çanak Ayarlama

Uydu Çanak Ayarlama

Uydu sistemlerinin kurulumunda uydu çanak ayarlama işlemleri için öncelikle uydunun bulunduğu lokasyonun dikkate alınması ve yönlerin tespit edilmesi gerekmektedir. Uydular için çanak yön bulma yöntemleri geliştirilmiş olsa da bu iş sanıldığı kadar kolay değildir. Sadece yeni üretilen teknolojik cihazlar biraz da olsa işlem akışını hızlandırmaktadır. Ancak yine de uydu çanak ayarlama işinin gerçekten uzmanlık ve deneyim gerektirdiğini söyleyebiliriz.

Genellikle Türksat’a bakan uydu yönüne göre ayar yapılır ve milimetrik ayarlar ile hem yukarı aşağı hem de yatay olarak oynatma metodu ile sinyal yakalanmaya çalışılır. Bu Türksat yönü kıbleye bakar ama bahsettiğimiz gibi gerçekten çok hassas bir noktaya kitlenmesi gerekmektedir. Tabi ki uydu yayınlarında Türksat tek seçenek değildir.

Uydu Çanak Ayarında Yöne Bulma Kolaylığı

Uydu çanaklarının ve en önemli malzemeleri olan LNB’lerin doğru yöne ayarlanabilmesi adına geliştirilen bir takım kolay metotlar vardır. Örneğin cep telefon uygulamaları, yön bulucu cihazlar gibi yardımcı sistemlerden faydalanılabilir. Ancak tüm bu metotlar milimetrik ayar gerektiren uydu çanak ayarlama konusunda en yaklaşık noktaları vermektedir. Tam ve en verimli noktanın bulunup o noktada sabitlenerek kitlenebilmesi ise tecrübe ve uzmanlık gerektirir.

Bizler 20 yılı aşkın süredir hizmetlerimizi sürdürdüğümüz uydu sistemleri alanında sahip olduğumuz teknik bilgi ve edindiğimiz tecrübelerimizi sizlerle de paylaşmak isteriz. Bizlere web sitemizde yer alan iletişim bölümündeki alternatif seçeneklerden ulaşabilirsiniz.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Bir cevap yazın

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!