Anasayfa / Uydu Servisi / Uydu Çeşitleri ve Uydu Yayınları

Uydu Çeşitleri ve Uydu Yayınları

Dijital Uydu

Uydu televizyonu veya dijital uydu insan tarafından üretilen uydular vasıtasıyla verilen bir hizmettir. Bu hizmet televizyon üzerinden verilir.

Yapay Uydu

Yapay Uydu dünyadan belirli bir uzaklıkta ve belirli bir yörüngede bulunan bir iletişim istasyonudur. Dünyayla hızı aynıdır ve aynı yörüngede dönerler. Tipleri çeşitlidir ve kullanım amaçları değişebilir. Her amacın yörüngesi farklıdır. Haberleşme uyduları Clark Kuşağı’ndadır. Yapay uyduları keşfeden kişi Arthur Clark’tır.

Uydu Yayınları

Uydu yayınları bir çanak anten, bir uydu cihazı ve bir monitör, ekran ya da televizyondan izlenebilir. Verici ile veriyi alan cihaz yani çanak birbirine bakmalıdır. Yörüngelerin sebebiyle Amerika’da bulunan uydular Türkiye konumundan izlenemez.

Uyduların Çeşitleri

Çanaklar kendi başına sinyalleri alamaz. Bu işlevi gerçekleştirmek için LNB yani LOW NOİSE BLOCK CONVENTOR denilen alıcı çanağın ortasına yerleştirilir. Bu işlemde de bir açı ayarı söz konusudur. Yer ile uydu aynı boylamda bulunmaktaysa kutup polarizasyonu sıfırdır.

Analog Yayın

İlk keşif edilen ve kullanılan yayın çeşididir. Artık tarihe karışmaktadır. Bunun nedeni modern insanların ihtiyaçlarını karşılayamamasıdır. Bu nedenle televizyon teknolojilerinin daha verimli kullanabileceği HD yayın sistemi kullanılmaktadır. Bu da yayıncılıkta tek basamaklı kanal sayılarından 4 basamaklı kanal sayılarına geçişi beraberinde getirmiştir.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Bir cevap yazın

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!