Anasayfa / Uydu Servisi / Uydu Cihazına Elektrik Gelmiyor, Problem Nedir?

Uydu Cihazına Elektrik Gelmiyor, Problem Nedir?

Cihaza elektrik gelmiyor, problem nedir?

Eğer uydu alıcınıza elektrik gelmiyorsa sorununuzun bir veya daha fazla nedeni olabilir. Bu sorunlardan biri, cihazın elektriğe tam bağlanamaması yani elektriğin cihaza gitmemesi. Cihazın elektrik aldığından emin olmalısınız.

Sorunun cihazda mı yoksa prizde mi olduğunu öğrenmek için yapmanız gereken, başka bir cihazı aynı prize takıp denemek. Eğer iki cihazınıza da elektrik gelmiyorsa sorun büyük ihtimalle prizdedir. Başka bir prize takarak sorununuzu kolayca halledebilirsiniz.

Sorununuz prizden kaynaklanmıyorsa uydu alıcınızın yani cihazınızın arka tarafında bulunan güç ( power ) düğmesini kontrol ediniz. Eğer cihazınızın güç düğmesi kapalı yani OFF durumda ise cihazınıza elektrik gelmeyecektir. Elektriğin gelmesi için cihazınızın güç düğmesini açık yani ON durumuna getirmeniz gerekmektedir.

Bu Problemin Çözümü Nedir?

Bu iki çözüm yolunu denediğiniz halde sorununuz hala devam ediyorsa cihazınız büyük ihtimalle arızalanmış demektir. Bu arıza oturduğunuz semtte olan elektrik sistemiyle alakalı olabilir. Gidip gelen elektrik cihazınıza kısa devre yapmış olabilir.

Bu durumda bu iş ile ilgilenen, uzman kişilerden yardım almanız doğru olacaktır. Eğer cihazınızın garanti belgesi varsa cihazı aldığınız yere veya bulunduğunuz semtteki şubesine götürüp arıza cihazdan dolayı ise hiçbir ücret ödemeden cihazınızı tamir ettirebilirsiniz.

Ancak cihazınızın sorunu sizin hatalı kullanımınızdan kaynaklanıyor ise garanti belgeniz olsa bile sizden yaptıkları işe göre teknik servis ve parça değişimi için ücret talep edebilirler.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Bir cevap yazın

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!