Anasayfa / Uydu Servisi / Uydu ile İlgili En Çok Karşılaşılan Sorunlar

Uydu ile İlgili En Çok Karşılaşılan Sorunlar

Uydu ve Uydu Alıcısı Sorunları

Uydu bizim televizyon izlemek için kullandığımız en yaygın yöntemlerden biridir. Bu yöntem oldukça basittir. Fakat bunun yanında bazen çeşitli sorunlar da çıkarabilir. En yaygın olanları sinyal alamamak, kanalların yok olması ve sadece bazı uydu alıcılarının çalışması gibi sorunlar. Bu sorunlar gerçekten oldukça yaygındır. Burada bu sorunların sebeplerini ve nelerden kaynaklı olduklarını sizlere açıklayacağız.

Uydu ile İlgili En Çok Karşılaşılan Sorunlar

Sinyal Yok Uyarısı

Sinyal yok uyarısı belki de en çok karşılaşılan sorundur. Eğer ki bu uyarıyı alıyorsanız muhtemelen çanak anteninizde sorun olabilir ya da çanak anteninizden gelen yayını alamıyor olabilirsiniz. Bu da kablonuzdaki bir çatlaktan veya aşırı eski bir kablo kullanmanızdan kaynaklanıyor olabilir. Bu gibi durumlarda uydu alıcısında genelde sorun olmaz. Yapmanız gereken ilk önce kabloları kontrol etmek, deformasyon görülüyorsa onarmak. Eğer onarılamayacak derece kötü ise yenilerini almaktır. Eğer ki bu kısımda sorun yoksa Çanak anteninizin yönü ile alakalı bir sorun vardır. Bu işlem için mutlaka sağlam bilgiye sahip ve teknik donanımlı bir ekip çağırmalısınız.

Bazı Kanalların Olmaması

Eğer uydunuzda aradığınız kanalı bulamıyor iseniz belki de sebebi doğru uyduyu seçmemeniz olabilir. Bunu seç bölümünden kontrol etmelisiniz. Eğer hala doğru uyduyu seçmenize rağmen kanalları göremiyorsanız kanal kurulumu yapmalısınız. Birçok uydu alıcısında otomatik kanal kurulumu, otomatik kanal taraması özelliği mevcut fakat hala aradığınız kanalı bulamıyorsanız manüel olarak kanal ekleme işlemi yapmalısınız. İlgili kanalın frekanslarını internet sitelerinden öğrenebilirsiniz.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Bir cevap yazın

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!