Anasayfa / Uydu Servisi / Uydu ile Televizyon Nasıl Bağlanır?

Uydu ile Televizyon Nasıl Bağlanır?

Uydu ile Televizyon Nasıl Bağlanır?

Genel itibariyle uydu alıcılarının arkasında 3 tane giriş bulunur. Bunların genelinde iki tip eski bir ya da iki tip de yeni giriş bulunur. Bunlara örnek olarak Scart girişi SPDIF çıkışı ve HDMI girişi verilebilir.

En çok kullanılan HDMI girişidir. HDMI girişinin görüntü kalitesi diğerlerine nazaran daha kalitelidir. Dört kat hızlı ses ve görüntü gelişi sağlar. Ve bu performans oranının yanında dört kat çözünürlük ( HD ) sağlar. Bu oranlar televizyona, uydu alıcısına, uydu alıcısından alınan performansa, yayının verildiği kanala göre değişebilir.

Çanak antenden gelen LNB kablosunu da uydu alıcısına bağladıktan sonra teknik bir aksaklık yoksa görüntü televizyona gelecektir.

Neden HDMI Girişi?

Yüksek çözünürlüklü çoklu ortam arayüzü ya da kısaltmasıyla HDMI (İngilizce: High Definition Multimedia Interface)  2003 yılında görüntü ve ses çıktılarını üst üste bindirmeden(sıkıştırmadan) dijital ortama aktarmak için geliştirilmiş olan teknolojidir.

Eski tip analog sinyaller düzenli olarak elektrik akımından HDMI ise dijital sinyallerden oluşmaktadır. Analog sinyaller kare algısı yaratırken HDMI ise dikdörtgen görüntü oluşturarak daha geniş bir bakış açısıyla görüş sağlayacaktır.

Uydu alıcısında HDMI girişine sahip olan kullanıcılar daha çok bunu tercih eder. Çünkü bu giriş hem performansı arttırır hem de HD kanallarda takılma problemine iyi gelir. HD kanal desteği sağlar. Böylece film ve dizilerden alınan keyifler artacaktır. Belgesellerdeki gerçeklik algısının da artmasına neden olabilir.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Bir cevap yazın

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!