Anasayfa / Uydu Servisi / Uydu Montajı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uydu Montajı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uydu Montajı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Montaj yapılacak yerin keşfi sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar 3 tane olarak belirlenebilir. Bunlardan ilki anten direğinin sağlam olarak yerleşebileceği bir zemin bulmak olabilir.

Herhangi bir beton platform, çatı terası şayet yerleşkede asansör varsa asansör makine dairesi üstü gibi zeminler uygun olabilir. Burada zeminin düz olmasından ziyade zeminin sağlam olması önemlidir.

Zeminin eğimi sorun değildir. Eğer böyle bir zemin yoksa böyle bir zemin oluşturabilir. Bu zeminler çelik konstrüksiyon veya betonarme olabilir. Kiremit çatılarda montajın gerçekleşebilmesi için birkaç milimetre çapında dübeller kullanılır.

Fiziksel ve Manyetik Etkiler

Uydunun montajının yapılacağı yerin yüksek manyetik kuvvetin etkisinde kalmamasına dikkat edilmelidir. Sonradan uyduda ayar değişikliği yapılmak istediğinde çanağın döndürülebilmesi gerebilir. Bu nedenle montaj noktasının montaj ve kurulum sırasında buna dikkat edilmelidir.

Çanağın mekanik olarak zarar göreceği yerlerden kaçınılmalıdır. Şiddetli is, kurum gibi faktörlere maruz kalmamalıdır. O konumda uçan kuşların yoğunluğu ve büyüklüğüne dikkat edilmelidir. Kuşlar birçok şekilde uyduya veya kendilerine zarar verebilirler. Kuşlar cihaza çarpabilir, kirletebilir.

Bu da kötü bir performans ya da kötü bir görünüş sağlayabilir. Büyük ağaçların ya da ağaçların büyüme noktasında bulunan cihazlar uzun vadede kötü sonuçlar doğurabilir. Güneş ışınlarının direk cihaza odaklanması da performansı etkileyecek faktörler arasındadır. Güneş ışınlarının direk cihaza odaklanması özellikle öğlen saatlerinde yüksek sıcaklık ve manyetik ışın etkilerine maruz kalacaktır. Bu da olumsuz sonuçlar doğurur.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Bir cevap yazın

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!