Anasayfa / Uydu Servisi / Uydu Neden Çekmiyor?

Uydu Neden Çekmiyor?

Uydu Neden Çekmiyor?

Şimdiye kadar sorunsuz çalışan uydu alıcınız yağmurlu ve fırtınalı günlerde çekmeyebiliyor. Biz de akşamları ailecek eğlencemiz olan televizyonu izleyemiyoruz. Peki uydu alıcınız neden çekmiyor?  Yağmurda uydu neden çekmez? Gibi sorulara cevap vereceğiz.

Yağmurda Uydu Neden Çekmez?

Birçok kişi yağmurda uydu çekmiyor diye şikayette bulunuyor. Öncelikle bunun birden fazla ve farklı sebepleri olabilir. Özellikle en ufak yağmurda dahi çekmiyorsa veya en ufak rüzgardan dahi etkiliyorsa burada bir anormallik söz konusudur. Bu tip şeyler kolaylıkla ve birkaç restorasyon ile düzeltilebilir. Yani ufak tefek dokunuşlar ile çok daha konforlu bir televizyon keyfi sürebilirsiniz. Bu sorun aslında çanak antenlerin yapısı gereği doğaldır.

Fakat normal yağmurlarda dahi sinyal alamıyorsanız işte bu normal değildir. Genel prensip olarak çanak anteniniz uydu dan yayın için sinyal toplar. Fakat çanak anteniniz sinyal alamayacak şekilde kapanmış ise veya sallanıyor ise sinyal alırken sorun yaşayabilirsiniz.

Eğer gerçekten hafif yağmurlarda dahi sıkıntı yaşıyor iseniz bir uydu servisi çağırmanızı tavsiye ederim. Çünkü çanak anteniniz ile ilgili ciddi bir sorun olabilir. Eğer anteniniz sallanıyor ise, çanak anten direkleri çok yüksekse, anteniniz çok eskiyse, anten kablonuz çok eski ve yıpranmış ise sinyal alamamak muhtemeldir.

Bunun için mutlaka bir servis çağırıp sorunu düzeltmelerini isteyin. Çok sağanak yağmurda sinyal almamanız normaldir. Çünkü yağmur çanak anteninize sinyal ulaşmasını engeller. Fakat hafif yağmurlarda ise bu o kadar etkilememelidir.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Bir cevap yazın

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!