Anasayfa / Uydu Servisi / Uydu PC Bağlantı Kablosu

Uydu PC Bağlantı Kablosu

Uydu PC Bağlantı Kablosu

Bazen televizyonunuz istediğimiz yayını izlemeniz için müsait olmayabilir veya aynı anda ev aile fertlerinden birisinin başka bir isteği olabilir. Örneğin hanımınız dizi izlemek isteyebilir.

Fakat o anda televizyonda maç vardır. Evde ikinci bir televizyon yoksa bu büyük bir sorundur.  Bu sorunun çözümü uydu PC bağlantı kablosu ile yapılabilir. Bu kablo, uydu alıcınız ile bilgisayarın arasında bağlantı kurarak bilgisayarınızdan gerekli programları kurmanız halinde istediğiniz yayını istediğiniz kalitede yüksek kalitede izlemenizi sağlayabilir.

Gerçekten ihtiyaç anında ilaç gibi gelecektir. Tek tarafı bilgisayara bağlanmak için USB girişli olan kablo rahatlıkla internet üzerinden veya ilgili mağazalardan satın alınabilir. Çok pahalı bir fiyatı olmayan kablo gerçekten çok işe yarayabilir.

USB PC Uydu Bağlantı Kablosu Nasıl Kullanılır?

Birçok insan televizyon yayınlarını bilgisayardan izlemenin yollarını arıyor. Birçok avantajı olan bu yöntem ile sadece televizyon programlarını izlemek değil, televizyon programlarını bilgisayarınızda kaydedebilmenizin de önünü açıyor.

Hatta ve hatta çakışan iki ayrı program var ise bilgisayarınız yeterli yeterlilikleri ve donanıma sahip olduktan sonra bir programı izlerken diğer programın bir yandan kayıt olmasını sağlayabilirsiniz. Bunu sağlamak için televizyonunuza gelen sinyallere bağlı olan kabloyu bulun.

Duvardan gelen kablonun jakını bu jaka bağlayın. Bu kablolar televizyon yayınları getiren sinyallere veya uydudan televizyonunuzun alıcısına gelen sinyalleri taşıdıkları için bu kabloyu bulmanız zorunludur. Ardından televizyonunuzun normalde bağlandığı uydu alıcısının üstündeki çıkış jakının kablosunu uydu alıcısının TV-IN girişine takın.

Bu kablo sayesinde sinyaller bilgisayarınıza gönderilebilecek. Bilgisayarınızda halihazırda kurulu olan Windows’un bir hizmeti olan Windows Media Center ı başlatın. Ardından başlat menüsünden görevler >ayarlar> TV >TV sinyali ayarlama yerine geçerek gerekli ayarı açın. Televizyon sinyalini ekranda çıkacak yönergeleri göre ayarlayın.

Bu konuda tam olarak net bir bilgi veremiyoruz çünkü hem bilgisayarınızın hem de uydunuzun markasına göre farklılık gösterebilir. Bu sebepten dolayı bilgisayarınızın sizi yönlendirdiği şekilde devam etmenizde fayda var. Bu yöntem ile aynı bilgisayarda iki tane farklı uydu alıcısı bağlanıp izlenmesi desteklenebiliyor.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Bir cevap yazın

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!