Anasayfa / Uydu Servisi / Uydu Sinyal Kalitesi Nasıl Yükseltilir?

Uydu Sinyal Kalitesi Nasıl Yükseltilir?

Uydu Sinyal Kalitesi Nasıl Yükseltilir?

Televizyon uydularında sinyal kalitesi çok önemlidir. Sinyal kalitesi düşük bir yayın, sürekli olarak donacak, kesintiye uğrayacaktır.  Öncelikle problemi belirlemek sinyal seviyesini arttırmanın en önemli parçasıdır.

Sinyal seviyesinin neden düşük olduğunu bulmak için birkaç sebebi kontrol etmemiz gerekir. Uydularda sinyal kalitesi ve sinyal seviyesi şeklinde iki farklı kavram bulunur. Bazen sinyal seviyesi çok fazla olmasına rağmen sinyal kalitesi düşük olabilir. Önemli olan her ikisinin de yüksek olması her ikisinin de yeterli yükseklikte olmasıdır.

Sinyal Kalitesi Düşüklüğü Sebepleri

Sinyal kalitesinin veya sinyal seviyesinin düşük olmasının bir sebebi belki de dijital uydu alıcınızın girişine bağladığınız uydu kablosunun tam olarak yerleştirilmemesi olabilir. Bu kabloları kontrol etmelisiniz veya LNB dediğimiz yapının yerine tam olarak oturmaması da sinyal seviyesini düşürmeye sebep olabilir.

Önemli: Sinyal sorunlarınızda mutlaka firmamıza ulaşarak kısa sürede sorunlarınıza çözüm bulabileceğinizi unutmayın. Eğer bir kaç uyducu sorunlarınıza baktı ve çözüm bulamadıysa mutlaka bizlere ulaşarak çözülemez denilen anten hizmetini en uygun fiyhatlara bizden alınız.

Bunun haricinde çanak önünde herhangi bir engel de bulunuyor olabilir. Bu engeller kaldırılmadığı sürece sinyal seviyesi yükseltilemez. Çanağın önünün tamamen başka bir şeyle kaplanmış olması veya çanağın önüne ağaç gibi engellerin gelmesi sinyal seviyesini ve kalitesini her zaman düşürür.

Karlı havalarda çanağınızın üstü kar kaplanmış ise böyle bir durumda çanak sinyalleri toplayıp LNB  ye iletmekte sıkıntı yaşar ve sinyal kalitesi de zamanla azalır, belki de hiç sinyal alamazsınız. Bu etkenleri yok ederek veya çanağınızı temizleyerek ise sorunu çözmek mümkündür. Bu gibi nedenler ile bizlere ulaşan siz değerli müşterilerimize hizmetin en kalitelisini de sunarak sektörel farklılıklarımızla rakiplerimizden bir adım öne çıkıyoruz. Gariptir ki farklı zamanlarda bu tarz antensel sorunları muhakkak her ev yaşamakta ve yaşamaya da devam edeceğinden kesinlikle bize ulaşarak anten servisi hizmetini uygun olarak alabilirsiniz.

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Bir cevap yazın

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!