Anasayfa / Uydu Servisi / Yeni Uydu Kurulumu

Yeni Uydu Kurulumu

Yeni Uydu Kurulumu

Yeni satın alınan uydu sistemlerinin ilk kurulum işlemleri gerçekten önemlidir ve titiz çalışma gerektirir. Eğer işinde uzman bir kişi tarafından yapılmazsa ilerleyen günler de ortaya çıkabilecek arızalar çok fazla maddi kayıplara sebep verebilmektedir. Hatta sistemin en pahalı parçalarından olan receiver (uydu alıcısı) cihazının komple değişimine bile ihtiyaç duyulabilir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için yeni uydu kurulumu işlemlerinizi, tecrübeli ve teknik bilgi bakamından yeterli kişiler tarafından gerçekleştirmenizi tavsiye etmekteyiz.

Yeni satın almış olduğunuz uydu sistemine ait uydu çanağının LNB parçası da oldukça hassas ve özen isteyen parçalarındandır. Bu sebeple yeni uydu kurulumu yapılırken LNB ayarı çok iyi tespit edilmeli ve istenen yayını en net ve en kaliteli şekilde algılayabilecek şekilde yerleştirilmelidir. Yeni uydu kurulumunda gerekli olan tüm bu ince ayarları, Teknik34 olarak en kısa sürede ve uzman dokunuşlar farklı ile gerçekleştirmekteyiz.

Yeni Uyduyu Nasıl Kurabilirim?

Yeni satın almış olduğunuz uydu sistemindeki tüm cihazların öncelikle birbiri ile uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Eğer tüm donanımların birbirleri ile uyumlu olduklarına eminseniz uydu çanağını yerine monte etmekle işe başlamalısınız. Ancak bu sırada uydu yön bulma konusunda yine çok ince ve hassas ayar gereksinimi olması sebebi ile saatlerinizi harcayabilirsiniz. Uydudan, uydu alıcısı cihazına iletişim kurabilmek için kablolama yapılabilecek alan tespit edilmeli ve en sağlıklı şekilde kablolar çekilmelidir. Bu arada yeni uydu kurulumu işleminizde kullanacağınız kablonun markası ve kalitesi direk olarak yayın kalitesi ile ilgili olduğundan tercihinizi en doğru şekilde yapmaya özen göstermelisiniz.

 

 

Hakkında Uydu Servisi

Uydu Servisi, anten servisi, çanak anten kurulumu, uydu bakımı, uydu ayarı vb. Hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Uydu Bakım ve Tamiri

Uydu Bakım ve Tamiri Uydu teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte, günümüzde televizyon izleyenler için çok sayıda ...

Call Now ButtonUydu Servisi - Tıkla Ara.!